Ethe për Premier League, nga Anfield në Etihad, Liverpool dhe City 45 minuta larg titullit

0

Liverpool 1-1 Wolves

Liverpool e pësoi që në minutën e 3-të. Ishte Jimenez që dërgoi një krosim interesant në zonë për Neton, me këtë të fundit që nuk fali.

 

 

Minuta e 15-të do sillte polemika, pasi The Reds kërkuan penallti pas një prekje me dorë në zonë të Bolyt, por vetëm kaq, pasi arbitri e konsideron aksion të rregullt.

Nga momenti i vështirë dilet vetëm me sulmues të mëdhenj. Në të 23-tën, Sadio Mane vendosi ekuilibrat.

Manchester City 0-1 Aston Villa

Aston Villa bëri në 30 minutat e para të ndeshjes, duke mos lejuar shumë hapësira dhe mbi të gjitha, duke bërë që rivali të mos godiste asnjëherë në portë. Në minutën e 24-të, Foden u gjend mirë në zonë, por goditja e tij u bllokua nga prapavija.

Miqtë morën avantazhin me Cash, pas një gjuajtje me kokë (37′).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu