Fitorja e pabesueshme ndaj Argjentinës/ Mbreti Salman merr vendimin e papritur për Arabinë Saudite

0

Fitorja e bujshme me përmbysje kundër Argjentinës në ndeshjen e parë të Kupës së Botës çoi Arabinë Saudite në entuziazëm.

Një ngjarje kaq e jashtëzakonshme sa mbreti Salman e shpalli të mërkurën festë kombëtare. Princi i Kurorës Mohammed bin Salman ka festuar suksesin e përfaqësueses dhe po ashtu të gjithë punonjësit dhe studentët e sektorit publik do e kenë ditë pushimi.

“Për ta përmbledhur, planetët janë rreshtuar. Ne nuk duhet të harrojmë se Argjentina është ende një ekip fantastik,” tha trajneri i Arabisë Saudite, Hervé Renard pas suksesit të jashtëzakonshëm. “Ata janë kampionët aktualë të Kupës së Amerikës, ata kanë lojtarët më të mirë, por ky është futbolli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu