Florian Binaj i përvishet Ramës: S’i bindem urdhrave të tua! S’jemi dele!

0

Aktori i humorit Florian Binaj ka shpërthyer në një story në Instagram kundër Edi Ramës.

I njohur për imitimin perfekt të tij ndër vite, duket se Binaj nuk i aprovon dhe del në kundërshtim të plotë me idetë “surreale”, ashtu siç ai i quan, të personazhit që imiton.

Ai ka shkruar se gjithçka ndodh për shkak të surrealizmit të tij dhe se nuk pranon t’i bindet. Ndër të tjera, aktori shton se ai dhe populli i këtij vendi nuk janë dele.

Për më shumë se dy muaj ën karantinë, Rama mbylli fundjavat të qarkulluar dhe për këtë ka marrë kritika të shumta, pasi u cilësua si nejç vendim absurd përderisa gjatë javës gjithçka ka nisur të vijojë normalisht.

Për më tepër Binaj shkruaj:

Unë nuk pranoj t’i bindem urdhrave të një njeriu që më shkel të drejtat e mia duke më mohuar lirinë time në emër të surrealizmit të tij. Ti mund të jesh çfarë të duash por unë dhe qytetarët e këtij vendi nuk jemi dele.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu