Forcat ruse nuk ndalen, Kievi zgjohet nga sulmet me raketa

0

Një sulm me raketa ruse goditi infrastrukturën në Kiev të shtunën në mëngjes, ndërsa shpërthimet u dëgjuan në distriktin Dnipro të kryeqytetit ukrainas, sipas një zyrtari të lartë presidencial ukrainas dhe kryetari i bashkisë së qytetit.

Gazetarët e Reuters dëgjuan një seri shpërthimesh në Kiev përpara se të dëgjoheshin sirenat e sulmit ajror. Zyrtarët u kërkuan banorëve të mos dalin nga strehimoret.

Rikujtojmë se ditën e djeshme, Moska njoftoi pushtimin e qytetit Solentar në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore pas disa javësh luftimesh vdekjeprurëse, ndërsa Kievi këmbënguli që forcat ukrainase të mos dorëzohen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu