Fundjavë me romancë & ngrohtësi. Horoskopi për sot

0

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Fundjava mund të nënshtrohet nga pikëpamja sentimentale për shkak të Hënës e cila është në një aspekt të keq. Në punë, nga ana tjetër, projektet shkojnë përpara, por me Mërkurin në kuadraturë mund të ketë disa ngadalësime.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Hëna dhe Venusi do të sjellin dyshime për marrëdhënien tuaj romantike, gjë që do të reflektohet në qëndrimin tuaj të paqartë. Mërkuri do ju ndihmojë të mendoni për projektet tuaja në vendin e punës, por rezultatet nuk do të jenë gjithmonë të shkëlqyera.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Me Marsin dhe Jupiterin në aspekt të mirë, do të mund të bëni më të mirën në punë këtë fundjavë. Me Hënën në trinë të shtunën dhe me Venusin në favor, do të ketë momente vërtet të këndshme në dashuri.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Fundjava nis ngadalë me një Hënë të kundërt, e cila megjithatë ndryshon pamjen e saj nga e shtuna dhe ju bën të rikuperoni terren. Kënaqësia në vendin e punës është e ngadaltë, përpiquni të jeni të duruar.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Ndjenjat nuk janë të shkëlqyera, në aspektin e dashurisë keni nevojë për më shumë, por ende nuk e dini se çfarë është. Në planin profesional do të mbroheni nga Marsi dhe Jupiteri, të cilët do t’ju ndihmojnë ta bëni këtë periudhë më të kënaqshme.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Ndjenjat fillojnë mirë në fundjavë, edhe nëse nuk do të ketë lajme të mëdha, mund të shijoni momente shumë të këndshme. Në punë, energjitë tuaja nuk do jenë gjithmonë në maksimumin e tyre për shkak të Marsit, por sërish do të jeni në gjendje të vazhdoni projektet tuaja.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Do të përjetoni një fundjavë të mbushur me romancë dhe butësi, veçanërisht të shtunën. Shkathtësia e madhe në punë do ju ndihmojë në detyrat tuaja. Kujdes nga Mërkuri i cili mund të shkaktojë disa probleme në nivel organizativ.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Hëna do të jetë në anën tuaj këtë fundjavë, por me Venusin ende në shesh, do të luftoni për të shprehur emocionet tuaja në maksimum. Punë e mirë falë Mërkurit.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Në planin e dashurisë do të jetë një fundjavë shumë e këndshme falë Hënës dhe Venusit të favorshëm që do t’ju lejojnë të keni një avantazh. Në punë do prireni të optimizoni projektet tuaja, duke realizuar fillimisht atë që bëni më mirë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Fundjava do jetë lart e poshtë në frontin sentimental për shkak të Hënës. Marrëdhënia juaj nuk do jetë në krizë, por as në maksimumin e saj. Angazhohuni në punë, mund të keni rezultate të mira.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Afërdita ka një aspekt të shkëlqyer dhe kjo do t’ju lejojë të shijoni më mirë punën tuaj veçanërisht të dielën me një hënë katrore. Nuk ka problem në punë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Hëna në këtë shenje e bën fundjavën interesante për ndjenjat. Mundohuni të përqendroheni te partneri juaj. Përveç aftësive dhe njohurive të mëdha, do t’ju duhet gjithashtu të jeni efikas për të optimizuar rezultatin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu