Gjesti heroik i futbollistit shqiptar, shpëton një fëmijë nga mbytja në Finlandë

0

Futbollisti kosovar Mehmet Hetemaj ka marrë vlerësimin e komunitetit dhe të mediave në Finlandë, pasi shpëtoi një fëmijë nga mbytja. Futbollisti i SJK-së ishte së bashku me nënën e tij në afërsi të një liqeni artificial.

Një fëmijë po freskohej në liqen, por ai nisi të fundosej. Fillimisht ka ndërhyrë nëna e futbollistit, por më pas ka pasur telashe edhe ajo. Në ujë është futur edhe Hetemaj.

“Nëna ime arriti shpejtë te fëmija. Por kuptova se të dy janë në telashe. Më pas u futa në ujë edhe unë. Arrita te vogëlushi dhe e ngrita atë mbi sipërfaqe të ujit. Më pas e kam dërguar deri në breg”, ka treguar Hetemaj për mediat finlandeze.

Për rastin kanë shkruar edhe shumë media në Itali, ku Hetemaj ka bërë karrierë në të kaluarën.
Hetemaj 32-vjeçar ka një ndeshje me Kosovën, ndërsa ka luajtur edhe për Finlandën. Në Itali ka luajtur për skuadra si Albinoleffe, Reggina e Monza. Ka luajtur edhe në Greqi dhe në disa skuadra në Finlandë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu