Horoskopi 17 shtator 2023, parashikimi i shenjave për sot

0

Dashi
Instinktet tuaja po ju mbajnë të nxehtë në gjurmët e një mundësie të re të mrekullueshme për ju. Ju mund të goditni disa pengesa të vogla sot, por kjo nuk është arsye që ju të hiqni dorë në këtë pikë. Jini optimistë dhe mos u ndalni tani.

Demi
Mendimi juaj do të jetë krijues, por shumë i bazuar, duke krijuar një recetë për sukses të madh në punë. Mos u frikësoni nga ata që mendojnë se dinë më shumë se ju vetëm sepse kanë më shumë vite eksperience në atë fushë.

Binjaket
Jeni të frustruar nga mbyllja e dyerve në fytyrën tuaj, por mos e bëni këtë. Këto janë mesazhe nga universi që ju drejtojnë në rrugën e duhur. Disa gjëra nuk janë të destinuara – pranoje këtë dhe vazhdo. Dera e duhur do të hapet në kohën e duhur.

Gaforrja
Punoni me atë që ju rezonon në vend që të lini dikë tjetër t’ju tregojë në një situatë që nuk është e shëndetshme për ju. Dëgjoni instinktet tuaja në vend që të shtyheni nga njerëz që pretendojnë se e dinë se çfarë është më e mira për ju.

Luani
Tani për tani është një kohë e mirë për të rivendosur ose ndryshuar pozicionet. Edhe një ndryshim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj. Lëvizja në qytetin tjetër ose në zyrën tjetër mund të bëjë një ndryshim të madh në qëndrimin tuaj.

Virgjeresha

Fërkimi vjen nga të gjitha anët, dhe për fat të keq, ky fërkim do të rritet me kalimin e ditës. Shumica e kësaj vështirësie ka të bëjë me njerëzit e tjerë, jo me ju, ndaj mos merrni asgjë personalisht. Thjesht bëni punën tuaj dhe jini sa më të dashur.

Peshorja
Nuk do të jeni në gjendje të mendoni drejt nëse e gjeni veten në një pozicion stresi dhe presioni. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju kontaktojnë në këtë mënyrë. Mbroni veten në vend që të lini njerëzit e tjerë të kenë një ndikim kaq të madh në mirëqenien tuaj.

Akrepi
Ju do të ndjeni një tension të ngadaltë dhe të qëndrueshëm që po krijohet ndërsa dita kalon. Dikush duket se ju ka inat për diçka që keni arritur, si për shembull një rritje page që keni fituar. Mundohuni të mos lejoni që xhelozitë e këtyre njerëzve t’ju pengojnë.

Shigjetari
Ti e di që ke të drejtë, thellë brenda vetes. Megjithatë, përpjekja për të bindur eprorët tuaj për këtë është një histori tjetër. Do të jetë e vështirë të bindësh njerëzit me autoritet për ndonjë gjë. Ata duan të mos pajtohen më shumë sesa të pajtohen.

Bricjapi
Ju dini diçka që dikush tjetër nuk e di dhe ju pëlqen ta keni këtë fuqi. Kini kujdes këtu. Kjo nuk është koha për t’u lënduar përmes përdorimit të thashethemeve të panevojshme. Ky lloj veprimi do të përfundojë duke ju lënduar më vonë.

Ujori
Në përgjithësi, mendimi juaj është mjaft i qartë dhe i bazuar, por dikush tjetër po ju mbjell farat e dyshimit në kokën tuaj. Dikush me një pikëpamje mjaft të fryrë për veten është kundër mënyrës suaj aktuale të të menduarit. Tregoni kurajë në opinionet tuaja.

Peshqit
Ju dëgjoni një ide dhe dëshironi ta çoni atë në një nivel tjetër. Ju dëshironi ta fryni atë në diçka që është shumë më madhështore dhe më e ndezur. Bej kujdes. Shkëlqimi nuk është domosdoshmërisht mënyra më e mirë. Bëni më shumë kërkime dhe mblidhni më shumë fakte përpara se të vazhdoni.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu