Humb jetën foshnja e porsalindur në maternitet babai denoncon mjekët

0

Lajm i trishtë vjen nga materiniteti i Tiranës.

Një foshnje e porsalindur ka ndërruar jetë pak minuta pas mesnatës së sotme në Tiranë.

Ndërkohë, babai i foshnjes ka denoncuar mjekët në polici. Babai pretendon se fëmijës nuk i është dhënë kujdesi i duhur.

Ja dhe njoftimi i policisë: Më datë 28.07.2021, rreth orës 00:40, në maternitet, një foshnje e porsalindur dyshohet se si pasojë e përkeqësimit të shëndetit ka ndërruar jetë. Grupi hetimor vijon punën me veprimet për përcaktimin e shkakut të vdekjes dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here