Humbje të mëdha të Rusisë: 30,000 trupa ruse janë vrarë që nga fillimi i pushtimit

0

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që Rusia ka pësuar që nga fillimi i luftës.

Ai pretendon se 30,000 trupa ruse janë vrarë dhe 3,258 automjete të blinduara të personelit janë shkatërruar, raporton Sky news, përcjell “Bota sot”.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë zhdukur përfshijnë 207 avionë, 174 helikopterë dhe 1330 tanke.

Duhet të theksohet se Sky News nuk ka mundur të verifikojë në mënyrë të pavarur këto pretendime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu