I copëtuan trupin, familja e modeles e akuzuar për vrasjen çnjerëzore

0

Ish-bashkëshorti dhe të afërmit janë akuzuar për vrasjen e modeles nga Hong Kongu, Abby Choi.

Katër anëtarë të së njëjtës familje të akuzuar në lidhje me vrasjen e tmerrshme të modeles nga Hong Kongu Abby Choi dolën në gjykatë të hënën, pasi policia tha se gjeti ato që besohet të jenë pjesë të trupit të saj të copëtuar, raportoi transmetuesi publik RTHK.

Ish-bashkëshorti i Choi, Alex Kwong, 28 vjeç, vëllai i tij Anthony, 31 vjeç dhe babai i tyre, Kwong Kau, 65 vjeç, janë akuzuar për vrasjen e saj. Nëna e Alex Kwong, Jenny Li, 63 vjeçe, akuzohet për shtrembërim të rrjedhës së drejtësisë.

Të katërve iu mohua lirimi me kusht, vendosi të hënën Gjykata e Magjistraturës së qytetit Kowloon. Ata nuk kanë hyrë ende në një deklaratë.

Të dielën, hetuesit identifikuan një kafkë, disa brinjë dhe flokë në një tenxhere të madhe supe prej çeliku që besohet të jenë eshtrat e Choi, tha policia. Pjesë të tjera të trupit, duke përfshirë bustin dhe duart e Choi, mbeten të humbura.

Kjo pason një hetim policor që filloi të mërkurën pasi Choi, 28 vjeç, u raportua i zhdukur. Dy ditë më vonë, pjesët e trupit të saj u gjetën në një shtëpi në lagjen Tai Po të qytetit, tha policia. Një prerës mishi, një sharrë elektrike dhe disa veshje u gjetën gjithashtu në shtëpi, tha policia.

Ish-bashkëshorti i Choi u arrestua të shtunën në një skelë tragetesh në një nga ishujt periferikë të qytetit, tha policia. Vëllai dhe prindërit e tij u arrestuan të premten.

Një e dyshuar e pestë, një grua 47-vjeçare, u arrestua të dielën në lidhje me rastin, tha policia.

Choi, një modele dhe ndikuese e mediave sociale me më shumë se 100,000 ndjekës në Instagram, së fundmi u shfaq si modeli dixhital i kopertinës për revistën luksoze L’Officiel Monaco dhe mori pjesë në Javën e Modës në Paris të këtij viti.

Gjykata e shtyu rastin deri më 8 maj për të lejuar hetime të mëtejshme policore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu