I mbante si skllevër, s’kishin të paguanin qeranë, do e lanin me vrasjen e ish vjehrrit, si maltezi i futi në kurth 2 shqiptarët

0

Detaje reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë ku dy shtetas shqiptarë tentuan të vrasin ish vjehrrin e shtetasit maltez që mësohet se është pronari i tyre.

Sipas mediave të huaja dy shtetasit shqiptarë Xhovano Ndoci, 23 vjeç, i papunë dhe Agostin Marku, 23 vjeç, të cilët jetojnë së bashku në një apartament në Sliema në pronësi të maltezit Mattheë Joseph Schembri.

Duke qenë të papunë, nuk kishin sesi të paguanin qeranë. Kështu Schembri duke përfituar nga situata e tyre e vështirë ekonomike, i urdhëroi të vrisnin ish vjehrrin e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu