Ilir Kulla: Doktrina kishtare në marrëveshjen Kosovë-Serbi

0

Njohësi i çështjeve ndërkombëtare, Ilir Kulla tha në emisionin Now në Euronews Albania se presioni ndërkombëtar është që marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë të mbyllet sa më shpejt.

Sipas Kullës, e njëjta BE që dje i premtonte Kosovës se do t’i liberalizonte vizat nëse nënshkruante marrëveshjen me Malin e Zi, sot nuk ka dhënë garancitë e duhura për Kosovën.

“Ne vazhdojmë i japim rëndësi faktit që duhet të zotërojë doktrina kishtare në marrëdhëniet shtetërore. Dhe në këtë dokument është shkruar”, – tha Kulla.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu