Incídent i pazakontë në konferencën e Thaçit, árrestohet një person që sùlmon presidentin

0

Një person ka rënë në prángat e pòlicisë pasi shkaktoi një incident të pazakontë gjatë fjalës së Presidentit Hashim Thaçi që po fliste në oborrin e Kuvendit të Kosovës në një konferencë për mediat. Teksa po komentonte fjalimin për formimin e qeverisë, qytetari u dëgjua duke bërtitur me fjalët “Hájn”, e “pronto”.

Thuhet se personi në fjalë u ndalua nga Policia e Kosovës. Në fjalën e tij, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi foli për formimin e qeverisë së re me kryeministër Avdullah Hotin dhe deklaroi se është një ditë e rëndësishme pasi sipas tij u vu një gur tjetër në themelet e demokracisë.

“Tani nuk kemi kohë asnjë dite, duhet te fillojmë të punojmë më sfidat që kemi. E dëgjova me vëmendje Avdullah Hotin në Kuvend, e mirëpres angazhimin e tij për lùftimin e pándemisë Còvid-19, për dialogun Kosovë-Serbi, për raportin me ShBA-në”, u shpreh Thaçi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu