Izolohen flakët në pyllin e Leminotit, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

0

Është izoluar vatra e zjarrit në pyllin e Leminotit,në Kozel. Zjarrfikësit e Maliqit kanë bërë të mundur fikjen e flakëve totale këtë mëngjes.

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se janë rreth 4-5 hektarë pyll kryesisht dushk dhe ah.

Sipas të njëjtave burime dyshohet që zjarri mund të jetë vendosur qëllimisht nga banorë të fshatrave përreth.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu