Jo vetëm flamuri gjigant, “Tifozat Kuq e Zi” festojnë sot 20-vjetorin e themelimit të grupit

0

Prej disa minutash tashmë, Kombëtarja jonë po përballet në mitikun “Air Albania”, me Ishujt Faroe, në përballjen e fundit të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, përballje, e cila luhet thjeshtë për formalitet dhe për të festuar kualifikimin për herë të dytë, në fazën finale të këtij kompeticioni.

Koreografia “kuqezi” ndezi pragndeshjen, një dekor i përgatitur nga vetë FSHF, mirë po edhe grupimet e tifozëve të pranishëm në tribuna kishin menduar për koreografinë e tyre, ku spikati edhe një baner i madhe i Tifozave Kuq e Zi, ku padyshim dallon sllogani: “O sa mirë me qenë shqiptar”.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu