Juventusi fiton dhe synon të shpallet nënkampione e Seria A

0

Juventus nuk është dëshpëruar aspak nga festa e Inter për titullin e 19-të të Seria A që sot e siguroi matematikisht falë ndaljes së Atalantës në barazim ndaj Sassuolos.

Bardhezinjtë fituan 1-2 me përmbysje në transfertën e Udineses, dhe protagonist absolut ishte padyshim portugezi Ronaldo me dy golat e tij.

Me këtë fitore Juventus shkon në vendin e dytë me 69 pikë së bashku me Atalantan, dhe mund të ngushëllohet me vendin e dytë ose me vetëshpalljen nënkampion pasi nuk arriti dot objektivin madhor të 10 titujve rresht në Seria A.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here