- Advertisement -spot_img

TAG

juventus

Georgina zbulon të ardhmen e Cristiano Ronaldos, me cilin ekip do të luajë portugezi

Një e dhënë e rëndësishme e merkatos për Cristiano Ronaldon, vjen nga Spanja. Partnerja e CR7, Georgina Rodriguez, zbuloi diçka të rëndësishme, gjatë xhirimeve të...

Zyrtare: Andrea Pirlo nuk është më trajneri i Juventusit

Tashmë është zyrtare: Andrea Pirlo nuk është më trajneri i Juventusit. Njoftimi erdhi nëpërmjet rrjeteve sociale të klubit bardhezi. “Faleminderit, Andrea. Këto janë fjalët e...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

Finalja e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit, doli të jetë shumë e bukur, ku në fund ‘Zonja e Vjetër’ iu gëzua trofeut...

Ronaldo mund të kthehet aty ku e nisi. Flet nëna e tij: Do flas me të…

Edhe pse ka 36 vite mbi supe, Cristiano Ronaldo është mjaft në formë, e këtë e ka dëshmuar me paraqitjet pozitive me Juventusin, ku...

Buffon largohet nga Juventus, pritet të jetë pjesë në skuadrën e ‘Serie A’

Portieri i skuadrës së Juventusit, Gigi Buffon, ka bërë të ditur se do të largohet dhe nuk do të rinovojë më kontratën e tij...

“Dorëheqje ose protesta të dhunshme”, paralajmëron gazetari: Situata në Tiranë mund të dal jashtë kontrollit

Gazetari Lutfi Dervishi, përmes një postimi në facebook, ka ironizuar me humbjen e thellë që skuadra e Juventusit pësoi mbrëmjen e djeshme në Torino...

Juventusi fiton dhe synon të shpallet nënkampione e Seria A

Juventus nuk është dëshpëruar aspak nga festa e Inter për titullin e 19-të të Seria A që sot e siguroi matematikisht falë ndaljes së...

Juventus, dyshohet edhe për një tjetër lojtar me COVID-19

Juventus-Napoli është sërish në rrezik dhe këtë herë prej situatës së krijuar te kampionët në fuqi të Italisë. Leonardo Bonucci dhe Merih Demiral janë...

Pirlo konfirmon se McKennie, Paulo Dybala dhe Arthur janë pezulluar

Gjatë ditës së sotme, Andrea Pirlo ka dhënë lajmin se lojtarët Arthur, Pauolo Dybala dhe McKennie janë dënuar nga klubi. Weston McKennie, Paulo Dybala dhe...

Juventus në mesin e britmave,ofendimeve dhe tensionit

Ekziston një atmosferë shumë e tensionuar te Juventusi, pas gabimit të djeshëm kundër Benevento. Në mjedisin e Juventusit ka zemërim për modalitetin e një disfate...

Latest news

- Advertisement -spot_img