KATEGORIA

SPORT

Juventus dhe Barça miratojnë bilancet me humbje të frikshme

Sot ka qenë një ditë e rëndësishme për shumë klube të mëdha, siç janë Juventus dhe Barcelona të cilët kanë zhvilluar mbledhjet përkatëse të...

Daja i qetë për Partizanin: “Fillimi nuk tregon nivelin, ndaj Skënderbeut sfidë delikate”

Partizani dështoi në ndeshjen e parë teksa u mund nga Teuta 1-0, një start që nuk u ka pëlqyer tifozëve e që gjithsesi për...

FSHF: Një minutë heshtje në ndeshjet e Superligës në nder të Ylli Mihalit

Këtë fundjavë zhvillohet java e dytë në Kategorinë Superiore.   Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që në ndeshjet e kampionatit të kësaj jave të mbahet...

Ibrahimovic: Nuk jam Superman, këtë herë dëgjoj trupin!

Zlatan Ibrahimovic është në luftë me kohën për të qenë gati për ndeshjen kundër Juventusit të dielën. Sulmuesi suedez ka ndjerë dhimbje pas ndeshjes...

Conference League, Tottenham vetëm barazim ndaj Rennes. Ndalet edhe Basel

Kompeticioni më i ri i UEFA-s, Conference League që sezonin e parë do ta kurorëzojë në “Air Albania” ka luajtur ndeshjet e para të...

Strakosha ndëshkon Lazion në Europa League, fitojnë Leverkusen e West Ham

Ndeshjet e para të grupeve në Europa League ishin spektakolare. Jo vetëm me lojë të bukur e gola por edhe me episode siç ishte...

Prishtina nuk di të fitojë në kampionat, surpriza Drenica në krye

Në katër javë, Prishtina është ende pa një fitore. Djemtë e drejtuar nga Zekirija Ramadani janë ende me vonesë në Superligë pasi barazuan 1-1...

Bledi Shkëmbi: Do ta shihni forcën e ekipit blu më vonë

Të premten në mbrëmje nis java e dytë e Kategorisë Superiore, që do hapet me sfidën Dinamo-Laçi në orën 19:45 në Elbasan Arena. Në...

Shqipëria rikuperon 3 pozicione sipas renditjes së FIFA-s. Surprizon Kosova

Së fundmi FIFA ka përditësuar renditjen e kombëtareve. Shqipëria dhe Kosova njohin vetëm rritje. Kombëtarja jonë ka rikuperuar 3 pozicioni, duke e renditur e 66....

Humbja e turpshme ndaj Bayern/ Laporta vë ultimatum ndaj Koeman

Humbja e shëmtuar e Barcelonës, pa as edhe një goditje në portë, kundër Bayern Munich në Champions League, vë në pikëpyetje pozicionin e trajnerit...

Lajmet e fundit