KATEGORIA

SPORT

“Çfarë jeni duke bërë mo ooo?!”- nxehet keq Olsi Rama, zbret në dhomat e zhveshjes i acaruar

Partizani sërish nuk ia doli të fitojë as në javën e dytë të Superiores pasi u ndalën në barazim 1-1 kundër Skënderbeut në transfertën...

Tifozi futet në fushë për të sulmuar gjyqtarin, momente tensioni në Superligën e Kosovës

Ulpiana arriti fitoren e parë në Superligën e Kosovës, teksa mposhti Gjilanin me rezultatin 2-3 në sfidën e vlefshme për javën e 5-të. Një takim...

Tiran-Egnatia: Tjetër barazim 1-1 në Superiore Nga OraNews

Pas tre ndeshjeve të para të përfunduar 1-1, edhe në sfidën tjetër Tirana-Egnatia ndeshja mbyllet me këto shifra. Një ndeshje që Tirana kishte mundësi për...

las sërish në ndeshjet e Ligue 1, tifozët sherr në tribuna dhe zbresin në fushë…

Sërish skena të shëmtuara në Ligue 1 në derbin verior midis Lens dhe Lilë ndërsa tifozët vendas pushtuan fushën dhe shkuan pas lojtarëve të...

Nuk ka qetësi për Sevillan, në mendjen e Kounde vazhdon të jetë “Chelsea”

Jules Kounde nuk duket se i ndryshon planet e tij për të ardhmen dhe kjo është një dështim i madh për Lopeteguin. Edhe pse klubi...

Interi “shkatërron” Bolognën me rezultatin 6-1

Interi ka regjistruar një fitore të thellë ndaj Bolognas në kuadër të javës së katërt të Serie A. Skuadra e Inzaghit vinte pas një...

“L’Equipe” i zbulon kontratën: 110 milion euro nga PSG për Messin,

Lionel Messi ka nënshkruar me PSG një kontratë 3-vjeçare dhe prej saj do të përfitojë në total shumën e 110 milion eurove. Paga neto e...

Rama i merr Albin Kurti dy kampionet e botës në xhudo

Forcat e Armatosura të vendit do të kenë një Njësi Speciale të kampionëve. Këtë ka deklaruar Kryeministri Rama në mbledhjen e parë të Qeverisë...

Duele zjarri në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia-Teuta, kryesfida

Dinamo-Laçi hapi javën e dytë të Abissnet Superiore, ndërkohë që në plan për sot janë edhe dy ndeshje të tjera mjaft interesante. Fillimisht vëmendja do...

Laçi i merr një pikë Dinamos në “Elbasan Arena”/ Nuk ka fitues

Dinamo nuk arrin të bëjë “bis” fitoresh në start pas rikthimit të Superiore. Pas fitores në javën e parë ndaj Kastriotit në Kamëz, Blutë...

Lajmet e fundit