KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Në telefonin tuaj iPhone ndizet papritur një dritë e vogël portokalli ose e gjelbër, zbuloni kuptimin e saj

Ju ka shkuar ndonjëherë në mend se çfarë fshihet pas pikës së gjelbër dhe portokalli në telefonin tuaj iPhone? Mund të keni vënë re se...

TikTok nuk i lejon më përdoruesit të promovojnë ilaçe për humbjen e peshës

TikTok është një platformë e mediave sociale me shumë ndikim dhe prej disa kohësh është dëshmuar jashtëzakonisht popullor me ata që janë të interesuar...

Facebook feston 10-vjetorin e blerjes së WhatsApp

Kur Facebook vendosi të blejë WhatsApp, shumë përdorues u shqetësuan. Dhjetë vjet më vonë, megjithatë, platforma mbetet e njëjtë dhe e pandryshuar. Ky i fundit...

“Të mbyllet TikTok”/ Vetëvrasjet pas shantazheve me foto, Karamuço: Fëmijët po bëhen të dhunshëm

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka propozuar që të mbyllet përkohësisht rrjeti social TikTok deri në forcimin e masave për sigurinë. Eksperti tha se rrjetet...

Hakërimi i Microsoft/ Zbulohet burimi: U sponsorizua nga qeveria ruse

Microsoft njoftoi se e ka zbuluar origjinën e hakerimit të e-maileve të disa drejtuesve të lartë të tij. Sipas gjigantit amerikan të softuerëve, sulmi ka...

Zyrtare/ PSG transferon mbrojtësin brazilian

PSG ka zyrtarizuar pak çaste më parë transferimin e tyre më të ri. Skuadra franceze ka firmosur me 21-vjeçarin brazilian, Lucas Beraldo. Qendërmbrojtësi ka ardhur...

Përditësim i ri në Android, ju tregon se kur është koha të ndërroni baterinë e telefonit tuaj

Android si duket do të implementojë një nga veçoritë që posedon iPhone-i, që është padyshim një nga veçoritë më të mira për sa i...

The New York Times padit kompanitë OpenAI dhe Microsoft: Kërcënim për të ofruar shërbim

The New York Times ka dorëzuar një padi federale kundër OpenAI dhe Microsoft, duke kërkuar që të ndalë praktikën e këtyre kompanive që përdorin...

Roboti del jashtë kontrollit, sulmon dhunshëm inxhinierin duke detyruar aktivizim të ‘fikjes së emergjencës’

Një inxhinier i fabrikës së makinave Tesla është sulmuar nga një prej ‘kolegëve’ robotë në një konfrontim brutal e të frikshëm në impjantin e...

Indeksi i Cilësisë së Jetës Dixhitale/ Shqipëria me faturat e internetit më të shtrenjtat në rajon

Jeta e njeriut është bërë dixhitale.Një person kalon mesatarisht thuajse 7 orë në ditë, duke parë një ekran, qoftë për punë, argëtim apo komunikim. Mirëqenia...

Lajmet e fundit