Këmbimi vlutor, sa shitet dhe bliet euro

0

Ndryshime të vazhdueshme po ndodhin në industrinë e këmbimit valutor. Kujtojmë se pak ditë më parë euro shënoi rënien drastike nën 113, çfarë nuk ishte parë kurrë në histori.

Sot këmbimi valutor për të gjitha kartmomedhat varion:

Dollari amerikan këmbehet me 109.1 lekë në blerje dhe 111.1 lekë në shitje.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 117.3 lekë. Paundi britanik sot blihet me 131.3 lekë dhe shitet me 133.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.1 lekë, ndërsa në shitje me 118.6 lekë. Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 81 lekë dhe në shitje me 83.3 lekë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu