Kompanitë e famshme po i përgjigjen këngës së re të Shakirës që i krahason produktet e tyre me marrëdhënien e saj

0

Në krye të top-listave ka pak ditë që është publikuar kënga e re e Shakirës me titull “Bzrp Music Sessions 53” . Në tekstet e tij këngëtarja kolumbiane duket se e krahason tradhtinë e partnerit të saj, Gerard Pique, duke i krahasuar dallimet e saj me partnerin e ri me makinat dhe orët e famshme.

“Keni shkëmbyer një Rolex me një Casio” , dëgjohet të thotë ai në një moment dhe shënon më poshtë: “Ke shkëmbyer një Ferrari me një Twingo”.

Natyrisht, fansat e saj dhe ata që e dëgjuan këngën e komentuan fuqishëm tekstin, ndërkohë që shpërtheu një “skandal” i vogël, pasi Rolex është një shtëpi luksoze ore dhe

Casio një markë e besueshme, të cilës i besojnë – dhe mund ta përballojnë – miliona njerëz në botë.

Kjo “fyerje”, pra, nuk ka mbetur pa përgjigje nga kompanitë. Tweet-i i Casio vë në dukje se bateria në njërën prej orëve të tij zgjat më shumë se marrëdhënia Shakira – Pique, u bë virale, së bashku me të dytin që shkruan se klientët mbeten besnikë ndaj kompanisë.

“Sot kemi marrë disa njoftime për një referencë CASIO në një këngë. Orët, tastierat dhe kalkulatorët CASIO zgjasin një jetë ”, shkruhej në llogarinë zyrtare në Twitter.

Edhe pse dy të tjerat që u publikuan u kundërshtuan si joautentike, ata deklaruan: “Shakira, ne mund të mos jemi Rolex, por qartësisht klientët tanë na mbeten besnikë” dhe “Në mbrojtje të orëve tona, bateria e tyre zgjat më shumë se marrëdhënia e Shakirës dhe Pique. “.

Indirekte, por e qartë ishte përgjigja nga Renault Spanja, e cila postoi një foto të një Renault Twingo të kuqe me një ngjitës 22 në derë – një referencë e qartë për moshën e partneres së re të Pique, Clara Chia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu