Kuvendi i 11 dhjetorit, Erion Braçe fute në stadiumin Air Albania: Thasë me lekë po hidhen në zemër të Tiranës

0

SHUME THASE ME LEKE, SHUME!

QE SALI BERISHES SI KANE MUNGUAR KURRE PARATE,

KJO NUK ESHTE E RE!

EDHE HITLERIT SI MUNGUAN KURRE!

Por nje gje nuk kuptoj;

NE ZEMER TE TIRANES, PO SHPENZOHEN SHUME THASE ME LEKE NGA NJE NJERI I VETEM,

POR ASNJE AGJENCI LIGJZBATUESE NUK LEVIZ NGA VENDI;

Madje sapo mbaroi orari zyrtar dhe nisi fundjava dhe zero veprim ka!

Para per qirane e stadiumit, para per tribunen, para per ekranet, para per zerin, para per transmetimin, para para para para para;

PO BURIMI CILI ESHTE?

Hyra tani ne Qemal Stafa dhe aty, ka mbi 100 njerez qe po punojne, ka nje varg te gjate mjetesh me materiale e pasisje, POR TE GJITHA JANE TE PAIDENTIFIKUARA, KANE HEQUR LOGOT IDENTIFIKUESE!

Ne Durres, paisjet jane bere hyrje nga KUADR.COM por operacioni eshte zgjedhur i tille qe mos lere asnje gjurme!

Kush po punon, kush po merr parate dhe kush po paguan?

Qe Sali Berishes ne 8 vite nuk ju nderprene kurre burimet e parave, nuk ju prish asnje nga kontratat qe firmosi e vulosi si koncesione duke ikur, nuk ju sulmua asnje nga kompanite kliente, nuk ju kallezua asnje nga hajdutet e medhenj qe shfrytezonin pushtetin e sherbenin si depozita parash, kjo eshte e dukshme;

Por tani kur cdo shqiptari qe kthehet nga emigrimi i kontrollohet cdo cante,

si ka mundesi qe ketij si kontrollohet asnje nga thaset qe po derdhen ne mes te Tiranes?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu