Kuvendi i PD-së/ Jonila Godole: Proces i komanduar nga lart, larg standarteve demokratike

0

Jonila Godole ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me Kuvendin e Partisë Demokratike që po mbahet në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”.

Godole nuk ishte pjesë e këtij Kuvendi dhe në postim duket se ka shpjeguar arsyet e saj. Ajo shprehet se ky Kuvend është një proces i iniciuar nga lart dhe është jashtë standarteve demokratike për të qenë një alternativë ndryshe.

Postimi:
Kuvendi i sotëm i PD-së?
I gjithë procesi i komanduar me urdhër nga lart, pa diskutime konstruktive, dhe me ndryshime statutore të atilla që e bëjnë PDnë e Bashës përsëri PDnë e Njëshit, siç ka qenë para tij, larg standarteve demokratike për një alternativë ndryshe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu