Lëkundje të forta tërmeti në Split të Kroacisë

0

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mbrëmjen e sotme pranë qytetit Split në Kroaci.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.1 rihter, në një thellësi prej 5 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 40 kilometra nga qyteti turistik i Splitit dhe 20 kilometra nga Livno në Bosnje dhe Hercegovinë.

Ende nuk ka të dhëna për dëmtime njerëzore apo materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here