LSI me deklaratë ‘BOMBË’: Këto janë pajisjet përgjuese që gjetëm, e kuptuam kur djali i Lefter Kokës kërcënonte me telefon këdo që hynte në zyrat tona

0

LSI Durrës dhe vetë Elona Guri ka reaguar sërish në rrjete sociale dhe për mediat, duke thënë se zyra e LSI në Durrës ka qenë gjatë gjithë kohës në vëzhgim dhe në përgjim.

Këtë gjë zyrtarët e LSI e kuptuan pasi Arbër Koka, djali i ish-ministrit Lefter Koka merrte në telefon dhe kërcënonte qytetarët e thjeshtë që shkonin në zyrën e LSI.

Partia thotë në “Facebook” se “u zbuluan kamerat dhe serverat me regjistrime. U njoftuan autoritetet dhe prezente fizikisht në Komisariatin e Policisë në Durrës, drejtuesja politike e LSI Durrës dhe kandidatja e LSI për Durrësin, znj. Elona Guri denoncoi Arbër Koka, djalin e Lefter Kokës si autor të këtij skandali dhe pronarin e ambientit ku ishte strehuar serveri dhe kabujt e kamerave të përgjimit”.

Elona Guri për mediat tha se një kamer-përgjues ishte vendosur në një banesë ndërsa tjetra ishte vendosur në një farmaci, pranë zyrës së LSI-së. Ajo tha se njërën prej tyre e çmontoi vetë.

Guri: Sot kemi konsatuar disa kamera dhe përgjues që janë vendosur tek zyrat e LSI Durrës. Jam shumë e lumtur që zbuluam të gjithë mafien që nuk e mundin dot fitoren dhe uraganin e 25 prillit. Jam e lumtur që ata kanë rënë në batak.

Pyetje: Keni pas përplasje sot?

Guri: Ne thjesht kemi bërë denoncim, i bëj thirrje prokurorisë, policisë dhe ambasadës që të investigojnë se nga kush vjen ky shantazh.

Pyetje: Keni autor?

Guri: Kam bërë kallëzim se ku janë vendosur kamerat, i bëj thirrje edhe ambasadës që të hetojë ngjarjen.

Pyetje: Kush është personi që keni kallëzuar?

Guri: Nuk e bëj publike, derisa policia të dalë me një njoftim. Ju bej thirrje që kjo ngjarje të zbardhet një orë e më parë.

Pyetje: Ku ishin vendosur kamerat?

Guri: Ishin vendosur në një klinikë dhe në një apartament.

Pyetje: A kanë lidhje këto godina me ju?

Guri: Kanë lidhje se janë pranë zyrës së LSI, njëra në të majtë dhe tjetra në të djathtë. Njërën e kam çmontuar unë dhe tjetrën e çmontoi i zoti se e pa që po bënim denoncim. Kam bërë kallëzim dhe për personin që ka shantazhuar gjithë njerëzit tanë. Nëse ngjarja nuk zbardhet, do dal me emra në mes të qytetit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu