Makina përplaset me autobuzin, dy të vdekur dhe dy fëmijë të plagosur

0

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm ku një makinë është përplasur me autobuzin në aksin Prishtinë-Podujevë.

Për pasojë viktima kanë mbetur dy persona ndërsa janë plagosur edhe dy fëmijë, siç bëhet me dije nga burimet zyrtare të policisë.

Mësohet se viktimat janë një 35-vjeçare me inicialet M.S dhe një 36-vjeçar me inicialet Sh.S.

Njoftimi i Plotë nga policia e Kosovës:

“Rreth orës 04:40 kemi pranuar informatën se në rrugën Prishtinë – Podujevë, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira, një veturë (me targa të huaja) e cila ka qenë në lëvizje dhe një autobus. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë pësuar katër persona, dy prej tyre nuk kanë arritë të përballojnë plagët dhe të njëjtit kanë ndërruar jetë .

Vdekjen e tyre e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Trupat e viktimave :

Sh.S, mashkull, 36 vjeç dhe M.S, femër, 35 vjeç janë dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ndërsa dy personat tjerë të lënduar (fëmijë) janë dërguar për tretman mjekësor”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu