Mbetën në det të hapur, shpëtohen tre peshkatarë në Durrës

0

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një ngjarje dramatike ndodhi në brigjet e Durrësit, kur tre peshkatarë u gjetën të mbetur në det të hapur.

Fatmirësisht, ata u shpëtuan nga njësitë e policisë detare pasi mjeti me të cilin po lundronin u dëmtua nga një traget i linjës së Barit.

Peshkatarët e përfshirë në këtë incident të tmerrshëm janë identifikuar si Klajdi Kapxhiu, Selim Agasi dhe Muhamed, një shtetas egjiptian.

Pas goditjes së rëndë, ata u gjetën të braktisur në det dhe u munduan të mbijetonin në kushte të vështira.

Por fati i tyre ndryshoi kur forcat e policisë detare u njoftuan për ngjarjen dhe menjëherë nisën operacionin e shpëtimit.

Forcat e policisë detare, me përdorimin e mjetëve të tyre të specializuara, arritën të nxjerrin peshkatarët nga deti dhe t’i sillnin në breg të shëndoshë.

Raportohet se të tre peshkatarët gjendjen shëndetësore është e mirë, duke pasur parasysh situatën delikate në të cilën ndodheshin.

Pas shpëtimit të peshkatarëve, grupi hetimor i policisë fillimisht po kryen verifikimet e nevojshme për të përcaktuar shkaqet dhe rrethanat e goditjes së tragetit mbi mjetin e peshkatarëve.

Gjithashtu, hulumtuesit janë të vendosur për të siguruar drejtësi dhe llogaridhënie për këtë ngjarje të tronditshme në brigjet e Durrësit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu