Meghan Markle deklaratë frymëzuese përpara 2000 njerëzve: Si ndryshoi jeta ime

0

Ish-shërbëtori i Princit Charles ka zbuluar detaje intime nga brenda familjes mbretërore, duke përfshirë një lëvizje emocionale të Princit Harry kur Princesha Diana vdiq në gusht 1997. Grand Harold punoi për Princin Charles për shtatë vjet pas një procesi interviste gjashtëmujore për të fituar një pozicion.

Grant u pyet për fëmijërinë e William dhe Harry-t pas vdekjes së nënës së tyre, Princeshës Diana, dhe nëse Princi Charles ishte përpjekur të përmbushte dëshirën e saj që ata të kishin një të tillë relativisht “normale”. “ Isha jashtë detyrës, sapo kisha filluar dhe u ktheva në shtëpi për të marrë diçka dhe u përplasa me Princin Harry. Më pyeti nëse isha mirë, a ishte shtëpia e rehatshme dhe më pas më tha: “A ke ushqim? Do të hamë, a doni të vini?”.

Grant vazhdoi, duke thënë: “Unë refuzova, por u ula me ta, por ishte vërtet argëtuese dhe mendova se kështu ishin edukuar. Ndikimi i Dianës jeton gjatë. Unë nuk kam asnjë dyshim. Nuk e di nëse shkojnë në McDonald’s apo KFC, por nuk do të më befasonte.’

Meghan Markle dhe Princi Harry në Mbretërinë e Bashkuar

Harry dhe Meghan Markle u shfaqën së bashku në Mançester të hënën dhe Dukesha e Sussex veshi një kombinim elegant krejt të kuq për të mbajtur një fjalim frymëzues për barazinë gjinore. Çifti jeton në Frogmore Cottage.

Dukesha e Sussex-it u tregoi 2000 njerëzve që e dëgjuan se si jeta e saj kishte ndryshuar kur mori pjesë për herë të fundit në samitin në Londër në vitin 2019, duke theksuar rolin e saj si grua dhe nënë.

“Jam bashkuar me ju në Londër në vitin 2019. Dhe deri në atë pikë, është e drejtë të them se jeta ime kishte ndryshuar mjaft ndjeshëm. Tani isha e martuar dhe tani jam bërë nënë ”, tha ajo, duke ndaluar në fund, gjë që u prit me brohoritje nga publiku.

“Botëkuptimi im u zgjerua, duke parë komunitetin global me sytë e fëmijës tim”, shtoi ajo, duke folur për djalin e saj Archie. Mbërritja e çiftit në Sallën Bridgewater për fillimin e ceremonisë u prit me bujë të madhe, me çiftin duke ecur nëpër sallë me brohoritje të mëdha ndërsa delegatët mbanin telefonat për t’i kapur./abcnews.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu