“Messi-mania”, Inter Miami punëson një truproje për të ndjekur lëvizjet e “Pleshtit”!

0

SHBA – Lionel Messi ka qenë figura qendrore e padiskutueshme në Miami që nga ardhja e tij te Inter në korrik. Argjentinasi, i cili pret të fitojë trofeun e tij të 44-t në karrierë në finalen e Kupës së Ligës të së dielës kundër Nashville, ka shënuar nëntë gola në gjashtë ndeshjet e tij të para dhe… “Messi-Mania” është trend tani në Florida.

Por me sa duket, klubit të David Beckham i është dashur të rrisë sigurinë që kur “Pleshti” erdhi dhe madje punësoi një truproje, që në fakt e ndjek Messin kudo që ai shkon. Siç tregojnë videot në rrjetet sociale, një “zotëri i fortë” e ndjek me besnikëri yllin argjentinas në çdo hap të rrugës, madje edhe nga ana tjetër kur ai luan për Inter Miami.

Sapo ai zbret nga autobusi i ekipit, ai është aty duke pritur për ta shoqëruar në fushë. Me fansat që shkrepin foto dhe kërkojnë autografe, truproja kujdeset që ata të mos i afrohen ylli argjentinas shumë, duke i penguar ata ta e prekin, pasi me mirësjellje heq duart nga supi i Messit. Kur argjentinasi del për t’u nxehur, ai gjithmonë përgjohet. Dhe është aty edhe kur luan “Pleshti” në rast se shfaqet një fans që kërkon ta prekë Messin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu