Mjafton një autogol, Skënderbeu mposht Dinamon dhe merr kreun provizor të Superligës

0

Dy ndeshje dhe dy fitore në startin e këtij sezoni për Skënderbeum pas rikthimit në elitën e futbollit shqiptar, duke mposhtur 1-0 edhe Dinamon.

Mjaftoi një autogol i skuadrës mike në fillimin e pjesës së dytë, që korcarët të merrnin një tjetër fitore me vlerë, duke u ngjitur në kuotën e gjashtë pikëve dhe marrë kreun provizor.

AUTOGOLI

Në krahun tjetër, Dinamo pëson humbjen e dytë në po kaq ndeshje, duke qëndruar në fund me zero pikë. Një nisje e dobët për një skuadër mirëinvestuar dhe ambicie.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu