Momente tmerri në Meksikë, banda kriminale sulmon policinë, 10 të vdekur

0

Disa persona të armatosur kanë sulmuar forcat e policisë në Meksikë. Si pasojë e këtij sulmi u plagosën 3 policë dhe vdiqën 10 autorë të sulmit. Sulmi ndodhi në Meksikë afër kryeqytetit Mexico City.

Sipas mediave të huaja, Zyra e prokurorit të Shtetit të Meksikës tha se gjatë një operacioni në komunën e Texcaltitlan “një grup i armatosur rëndë sulmoi” forcat e  sigurisë.

Dhuna në Meksikë u rrit pasi ish-presidenti Felipe Calderon dërgoi ushtrinë në rrugë për të luftuar trafikantët e drogës në vitin 2007, duke shkaktuar një valë tensioni.

Forcat e sigurimit të shtetit sekuestruan nga personat e sulmit 20 armë, gëzhoja, pesë automjete, jelek antiplumb, uniforma të stilit ushtarak dhe pajisje komunikimi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu