Mori titullin “Sir”, 47 mijë persona kundër Blair, firmosin peticionin

0

47 mijë persona kanë firmosur peticionin për t’i hequr ish-kryeministrit britanik Tony Blair titullin “Order of Garter”. Vlerësimi me titullin e lartë kalorësiak nga Mbretëresha Elizabeta II për 68-vjeçarin ka irrituar shumë persona në rrjetet sociale. Ata shprehen se Blair duhet jo të kurorëzohet me titullin “sir”, por duhet të merret i pandehur nga drejtësia për krimet e luftës dhe kundër njerëzimit në Irak.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu