Moti për ditën e mërkurë/ Rriten temperaturat në të gjithë vendin, zonat ku pritet të ketë vranësira

0

Ditën e sotme moti parashikohet të jetë me kthjellime në bregdet dhe vranësira të pakta në relievet malore gjatë ditës.

Temperaturat minimale do të luhaten 15-21 gradë në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rritje 28-31°C në veri deri në 33-34°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu