Moti për ditën e sotme. Reshje shiu dhe stuhi thuajse në gjithë vendin

0

TIRANË- Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të jenë prezente në vend dhe gjatë këasaj të shtune. Sipas MeteoAlb vranësirat e shpeshta do të gjenerojnë rreshje shiu, të cilat do të jenë prezente në pjesën e dytë të ditës dhe kryesisht në zonat veriore të vendit. Ndërsa në mbrëmje pritet rreshje të shumta shiu dhe stuhi në veriperëndim dhe zonën perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 20°C. Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu