“Mourinho nuk merr vesh nga futbolli”, çfarë e shtyu Andi Lilën të bëjë këtë koment

0

Andi Lila, ish-lojtari i Kombëtares shqiptare, tashmë në rolin e opinionistit sporitv ka komentuar sfidën e djeshme mes Shqipërisë dhe Polonisë ku kuqezinjtë humbën me rezultatin 0-1.

Në analizën e tij për ndeshjen e kombëtares, Lila foli me superlativa për kuqezinjtë, megjithatë e teproi me kritikën e tij ndaj një trajneri si Jose Mourinho, ose siç njohet ndryshe ‘Special One’.

“Sot ne bëmë një ndeshje të shkëlqyer. Sot Kumbulla, me atë që bëri ndaj Leëandoëskit, tregoi se e Meriton të luajë titullar, ndaj Mourinho ose është me pushime në Romë, ose nuk merr vesh nga futbolli”, tha ndër të tjera ish mbrojtësi kuqezi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here