Ndahet nga jeta në moshën 101-vjeçare nëna e legjendës së futbollit, Pele

0

Celeste Arantes, nëna e futbollistit të ndjerë Pelé, ka ndërruar jetë këtë të premten në moshën 101-vjeçare.Arantes i kaloi pesë vitet e fundit në një gjendje vegjetative dhe nuk u informua për vdekjen e djalit të saj në vitin 2022.

Ajo ndodhej në spital gjatë 8 ditëve të fundit. Këtë gjë e konfirmoi në një deklaratë Konfederata e Futbollit Brazilian. Shkaku i vdekjes së Arantes nuk u zbulua, shtoi CBF.

Fondacioni Pelé tha në kanalet e tij të mediave sociale se nëna e legjendës së futbollit ishte një model. “Ndjenjat e sotme janë të përziera.

Ne vajtojmë thellësisht largimin e ‘Celestinha’, siç e quajti me dashuri djali i saj.

Në të njëjtën kohë, ne jemi përjetësisht mirënjohës për ekzistencën e saj”, tha fondacioni.

Santos, klubi ku Pele luajti pjesën më të madhe të karrierës së tij, tha se tifozëve të tij u vjen keq për vdekjen e “nënës së mbretit tonë të përjetshëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu