‘Nuk e mat dot b*thën me mua’, plas keq debati mes Teas dhe Luizit

0

 

Luizi është përplasur keq me Tean. Banorja është shprehur se sipas saj Luizi nuk di t’i respektojë njerëzit. Ndër të tjera, Luizi i tha se djemtë që kanë dalë me të nuk kanë pasur shije.

Tea: Ti nuk di ça është respekti për njerëzit

Luizi: Pse? Pse them diçka që e shoh?

Tea: Ti mirë e bën, ti thuaje se nder më bën, se unë do vazhdoja të të rrija në krah, të të suportoja

Luizi: Është e drejta jote moj Tea, as nuk të kam kërkuar të më rrish, as nuk të mbaj me zor. Ti me ke thënë gjërat në sy siç janë dhe unë po ti them gjërat në sy. Unë nuk thashë nuk je njeri i mirë, as nuk thashë që s’je e mençur, as që nuk ke shpirt floriri, ishte diçka sipërfaqësore se ka femra më të bukura, po ndjenjë? Aty nuk përzihem, ato kanë gjetur te ti lumturinë e jetës e pranoj se i ke të gjitha. Tani pse të djeg nuk ka ça të bëj.

‘Nuk e mat dot b*thën me mua’, plas keq debati mes Teas dhe

Tea: Mua nuk më djeg sepse e di kush jam, ça jam. Ama ti s’po di kush je, s’po di t’i vlerësosh njerëzit. Luizi: A të hodha poshtë ndonjë gjë?

Tea: Sapo më hodhe poshtë. Tea: Ti thua Amosi, Olta po i vetmi person me të cilin nuk e mat dot b*thën këtu, jam unë.

Luizi: Po kush po e mat?

Tea: Nuk e ke mat deri tani, po tani duhet të fillosh ta masësh.

Luizi: Meqë kështu do, okay.

Tea: Ke për t’u penduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu