Olsi Dado komandohet prokuror i SPAK nga KLP

0

Olsi Dado është komanduar si prokuror i SPAK nga KLP. Komandimi është bërë me kërkesë të kreut të SPAK, Altin Dumani.

Sakaq numri i prokurorëve në SPAk shkon në 18. Dado kaloi me sukses procesin e vetingut në vitin 2022.

Prokurori Dado u vlerësua pozitivisht për pastërtinë e figurës, si dhe nuk u evidentuan gjetje në kriterin profesional.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu