Orët e fundit, Paris SG nis kontaktet për trajnerin e saj të ri…

0

FRANCE – Është një moment i rëndësishëm në verën pariziene të vitit 2022. Pas disa ditësh pritje, PSG pothuajse ka përfunduar largimin e Mauricio Pochettino dhe zëvendësve të tij. ‘Kapitulli’ i argjentinasit është mbyllur.

Njëherësh, drejtuesit parizienë në orët e fundit, kanë vendosur për herë të parë kontaktet me drejtuesit e OGC Nice për trajnerin Christophe Galtier (55 vjeç), i cili është nën kontratë me ta deri në qershor 2024. Pak elementë janë filtruar nga ky kontakt i parë.

Por ky kontakt konfirmon interesin e PSG-së për ish-trajnerin e LOSC, i perceptuar nga këshilltari i ri futbollistik i PSG-së, Luis Campos, prej disa javësh, si një nga objektivat prioritare për të pasuar Mauricio Pochettino. Ditët e fundit, Julien Fournier, drejtori i futbollit për OGC Nice, ka shumëfishuar, veçanërisht publikisht thirrjet që PSG të marrë masa. Tani loja e negociatave ka filluar. Duket intensive.

Orët e fundit, Paris SG nis kontaktet për trajnerin e saj të

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu