Organozoi një mbrëmje mature, gjobitet me 1 milionë lekë pronari i lokalit

0

Pronari i këtij lokali e ka pësuar pasi veproi në kundërshtim të rregullave për mos organizimin e mbrëmjeve të maturës, për shkak të koronavirusit.

Një pronar lokali në Berat është gjobitur me 1 milionë lekë të reja nga policia pasi organizoi një mbrëmje mature, në kundërshtim me urdhrin e autoriteteve që nuk e lejojnë diçka të tillë.

Si rrjedhojë policia ka ndaluar zhvillimin e një aktiviteti të tillë që bën grumbuj masiv të personave dhe që për më tepër ishte në ambient të mbyllur dhe pa asnjë masë kundër COVID-19.

Ndërkohë policia e Beratit njofton së në bazë të emrave që disponon po monitoron të gjithë personat e prekur me koronavirus, nëse po e zbatojnë karantinën apo jo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu