Pamje dramatike/ 8 shtëpi përfundojnë në det pas rëshqitjes së dheut. Pamjet kapen ngadroni

0

Këto janë pamjet drámatike ku si pasojë e një rrëshqitje dheu, shtëpitë përfundojë në det në Norvegji. Fatmirësisht nuk pati raportime për víktima apo të dèmtuar, sipas Reuters.

Mediat lokale raportojnë se një person, bashkë me qenin e tij, është arritur të shpëtohet, pasi mundi të notonte drejt bregut edhe pse përfundoi në det me banesën e tij.

“Daily Mail” raporton se 8 ndërtesa përfunduan në det duke u zhdukur nën ujë. Pamjet e kapura nga droni dje tregojnë momentin shkatërrues të një pjesë e vijës bregdetare filloi të lëvizë drejt detit në qytetin verior të Alta.

Rrëshqitja e dheut ishte e gjatë 800 metra dhe e lartë 40 metra. Deri më tani nuk ka raporte për vdèkje apo plagosje, megjithëse një qen i shtrirë u detyrua të notonte përsëri drejtë tokës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu