Paralajmëroi vendosjen e reciprocitetit/ Vuçiç i përgjigjet, Albin Kurtit

0
Bildkombo Präsident Serbien Alexander Vucic, Ministerpräsident Kosovo Albi Kurti

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti i cili paralajmëroi vendosjen e reciprocitetit me Serbinë.

Në një ceremoni të prezantimit të armëve dhe aparateve ushtarake të Ministrisë së Brendshme dhe ushtrisë serbe, ai u pyet nga gazetarët në lidhje me këtë deklaratë.

Vuçiç tha se Kurti e ka të pamundur të ndikojë në lëvizje irracionale.

“Për të ndikuar në lëvizje iracionale është absolutisht e pamundur. S’mund të ndryshosh asgjë këtu”, tha Vuçiç.

Kreu i shtetit serb pritet të takohet sot në Beograd me përfaqësuesit e listës serbe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here