Parashikimi i motit 8 shkurt 2021

0

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës do të jenë me vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje shiu në territorin shqiptar.

Por gjatë mesditës dhe në orët vijuese parashikohet që moti të përmirësohet gradualisht, duke sjellë dhe intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here