Parashikimi i motit për ditën e shtunë

0

Fundjava parashikohet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin mot me vranësira dhe reshje shiu.

Ditën e shtunë moti do të jetë kryesisht i vranët. Reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.  Intensitetin më të lartë reshjet pritet ta kënë në veriperëndim e qender të vendit që në orët e para të 24-orëshit, reshje në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Gjatë ditës reshjet e shiut do mbeten prezente në të gjithë vendin të herëpasherëshme me intensitet mesatar. Në lartësin mbi 1100 metra në verilindje dhe në lartësin mbi 1400 metra në juglindje reshje bore me intensitet të ulët deri mesatar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu