Performoi në Kupën e Botës, gazetari vë Malumën me ‘shpatulla pas muri’, këngëtari braktis intervistën

0

Dua Lipa dhe Shakira refuzuan të performonin në ceremoninë e Kupës së Botës për shkak të kritikave të forta për shkeljen e të drejtave të njeriut. Ndryshe nga koleget e tij, këngëtari i njohur Maluma performoi në ceremoninë hapëse dhe ka dhënë edhe një intervistë nga Katar me gazetarin Moav Vardi. Por në momentin që ai e pyeti këngëtarin nëse për të nuk është problem shkelja e të drejtave të njeriut. Maluma e mori për keq pyetjen, e u largua nga studioja.

PJESË NGA INTERVISTA:

Maluma a ke problem me dhunuesit e të drejtave të njeriut në këtë vend?
Maluma: Po, por është diçka që unë nuk mund ta zgjidh. Unë thjesht erdha këtu për të shijuar jetën, për të shijuar futbollin. Por a mund të kuptoni vetëm njerëzit që do të thonë me vetë praninë tuaj këtu, ju po ndihmoni vazhdimin e kësaj dhune?
Maluma: E kuptoj, a duhet t’i përgjigjem kësaj pyetjeje? Ti je i pasjellshem.

Përveç performancës, artisti është paraqitur në kolonën zanore zyrtare të Kupës së Botës FIFA, Katar 2022, “Tukoh Taka”, në bashkëpunim me reperen Nicki Minaj dhe këngëtaren Myriam Fares.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu