Përplasen dy anije mallrash në Stamboll, mediat turke sjellin detaje nga situata aktuale

0

Dy anije mallrash u përplasën në brigjet e Ahırkapı, Stamboll, ndërsa nuk raportohet për humbje jete, lëndime apo ndotje mjedisore, siç konfirmohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë Bregdetare të dielën

Dy anije mallrash u përplasën në brigjet e Ahırkapı, Stamboll, ndërsa nuk raportohet për humbje jete, lëndime apo ndotje mjedisore, siç konfirmohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë Bregdetare të dielën.

Përplasja ndodhi brenda Zonës Ahırkapı dhe përfshinte anije të quajtura New Legend, një anije mallrash e thatë 228 metra e gjatë (748 këmbë e gjatë) dhe Elbsun, një anije kontejneri 141 metra e gjatë.

Pas një kontrolli të plotë të kryer nga ekipi i shpëtimit të shpejtë KEGM-4, nuk u raportuan dëme materiale, raportojnë mediat e huaja.

Autoritetet po vazhdojnë të monitorojnë situatën për të garantuar sigurinë dhe integritetin e anijeve të përfshira në incident dhe mjedisin përreth.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu