Përplasja e dronit amerikan mbi Detin e Zi/ Reagon Rusia: Kishte kaluar pranë kufirit rus

0

RUSI- Ministria ruse e Mbrojtjes thotë se avionët luftarakë rusë nuk përdorën armë ose goditën një dron amerikan që u rrëzua pas një përplasjeje mbi Detin e Zi, shkruajnë mediat e huaja.

Ministria tha se droni amerikan po fluturonte pranë kufirit rus dhe kishte hyrë në një zonë të shpallur jashtë kufijve nga autoritetet ruse. Ai tha se ushtria ruse ka përplasur luftëtarët për të kapur dronin, i cili pretendoi se u rrëzua në ujë pas një manovre të mprehtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu