‘Po i var mëlçitë ujkut, doli si lugat për të njoftuar krizën’, Basha sulmon Ramën

0

Kreu i PD-së Lulzim Basha në fjalën e tij në Kuvend ka sulmuar Edi Ramën dhe OSHEE-në, për gjendjen energjitike në të cilën ndodhet vendi.

Pjesë nga fjala ne Bashës:

Të dashur bashkëqytetarë u bë një javë dhe disa ditë që tellali i të keqes i njohur shqiptarët me një krizë që do të kishte pasoja të rënda, të ngjashme me atp të tërmetit dhe pandemisë, poer pakkush e besoi.

Nxori një plan që do zgjidhte këtë krizë, ku ajo që ra në sy ishte një borxh i ri, në emrin tuaj, nga xhepat tuaj dhe të fëmijëve tuaj, për t’ju ngarkuar jo pak por 200 milionë euro borxh.

Dhe kur u përmend kjo shifër e lartë që do të vendoset në dispozicion të OSHEE, si mëlcitë që i varen në qafë ujkut, të gjithë kuptuan se gjuha e Ramës shkoi aty ku i dhimbte dhembi, te paratë që mungonin.

Të dielën doli si lugat dhe tha se vendi ishte në krizë, kjo shifër e lartë do të vihet në dispozicion të OSHEE, bandës më të madhe me kryekriminelin Ardit Çela, Ardian Çela. I kanë përdorur për të blerë deri në 400 euro një votë në Pukë, e di fare mirë i zgjedhuri i kaskadës në këtë sallë. Korrupsioni dhe keqmenaxhimi kanë shkatërruar të gjithë sektorin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here