Pse futbollistët e Danimarkës krijuan gardh mbi Eriksenin? Fotoja që bëri kurioz botën

0

Dita e djeshme për pak sa nuk u kthye në një tragjedi, pasi pati një ngjarje që ngriu zemrat e mijërave tifozëve gjatë ndeshjes Danimarkë-Finlandë. Zemra e futbollistit ndali për pak minuta të gjithë u shokuan dhe ngelën pa fjale, sytë e mijërave tifozëve u mbushën me lot.

Futbollisti danez Eriksen pësoi arrest kardiak në fushë, jekët i bënë masazh kardiak mesfushorit ndërkohë që sikurse mund të shohim nga fotoja prekëse e mëposhtme kanë qenë shokët e tij të ekipit që e rrethuan me lot në sy.

Arsyeja e këtij veprimi ka qenë për të ruajtur privatësinë e tij në ato momente të vështira dhe për të mos u kapur nga kamerat.

11 000 tifozët e stadiumit të Kopenhagenit ranë në heshtje, ndërsa lojtari doli me barrelë, i shoqëruar nga shokët e tij të skuadrës, pas 10 minutash trajtimi mjekësor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here